Tehnikatudengitel taas võimalus oskused proovile panna

Märten Mändla

Paljud tudengid on tundnud muret, et loengutes pakutav materjal on liiga teoreetiline. Neil on vaja midagi praktilisemat. Puuduvad võimalused realiseerida oma oskusi. BEST-Estonia pakub just seda vajalikku lisandväärtust. Tulemas on taaskord insenerivõistlus EBEC Tallinn, mis toimub 3.-6. novembril ja kus Tallinna Tehnikaülikooli tudengitel on võimalus end proovile panna.

EBEC Tallinn on kohaliku tasandi võistlus, mis koosneb kahest voorust: eelvoor ja finaal. Osalejatel on kaks valikut: Case Study või Team Design. Case Study kujutab endast teoreetilisi ülesandeid, millega pannakse proovile tudengite analüütiline ja majanduslik mõtlemine. Ettevõtete välja pandud ülesannetele töötatakse välja hüpoteetiline lahendus, mis esitatakse presentatsioonina. Tulemis hinnatakse ökonoomsust, efektiivsust ja reaalsust. Esitlusi hindab žürii, mis koosneb vastava valdkonna õppejõududest. Team Design on ülesande praktiline lahendamine piiratud vahenditega. Lõpptulemuseks on reaalne seadeldis, mis täidab vastavaid kriteeriumeid. Finaali pääsevad mõlemast osast kaks meeskonda. Finaalis on samuti võimalik valida Case Study ja Team Design vahel, kuid ülesanne on ainult ühe ettevötte poolt.

Insenerivöistluse eesmärk on tõsta insenerihariduse mainet ning seda populariseerida, lisaks ka luua ja tugevdada üliõpilaste ning ettevõtete vahel sidemeid. Projekt toob kokku nii tudengid, ettevõtted kui ka ülikoolid. Üldine eesmärk on arendada peale teoreetiliste teadmiste oma praktilisi oskusi, et lahendada igapäevaelus ettejuhtuvaid probleeme. Sel aastal panevad tudengitele ülesanded välja sellised firmad nagu Helmes AS, AS Merko Ehitus Eesti, ABB Grupp, Magnetic MRO AS ja Nordic Automation Systems AS. Võitjatel avaneb võimalus esindada Eestit rahvusvahelisel tasemel regionaalvoorus EBEC Baltic.

Insenerivõistlusel EBEC Tallinn osalemine on suurepärane võimalus arendada enda erialaseid teadmisi, saada kontakti ettevõtetega, mis võib aidata lausa erialasele tööle tippfirmades.

EBEC Tallinn 2016

EBEC Tallinn 2016 korraldustiim on koos ning on juba kevadest saati tegelenud võistluse korraldamisega. Selgunud on ka EBEC Tallinn 2016 toimumisaeg, milleks on 3. - 6. november.

Rohkem infot ürituse kohta tuleb peagi!

EBEC Tallinn 2015 võitjad

Palju õnne EBEC Tallinn 2015 võitjatele, kes sõidavad kevadel Kaunasesse regionaalvooru Eestit esindama!

CASE STUDY: TEAM DESIGN:
Karl Lõoväli
Hannes Liik
Carl Custav Mäeorg
Karl-Martin Miil
Siim Pajusaar
Joonas Kaljulaid
Ilja Maljutenko
Laura Kaar


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd